Ботев Пловдив записа нова минимална победа по време на предсезонната си подготовка. Канарчетата победиха Витоша Бистрица с 1:0 в столицата. Срещата се игра на стадион „Летище“, а попадението за жълто-черните реализира Антонио Вутов пред първото полувреме. Канарчетата бяха само с група от само 15 футболисти, като от състава отсъстваха имена като Неделев, Балтанов и Тонев. По 45 минути изиграха каращите проби Уго Коантар и Жак Пехливанов.

Още в първите минути Ботев (Пловдив) можеше да поведе в резултата, но ударът на Антонио Вутов премина покрай вратата на Николай Георгиев. В 17-ата минута Лъчезар Котев стреля крайно неточно, пращайки топката високо над вратата.

В 23-ата минута Лазар Марин опита опасен удар, който не намери очертанията на вратата зад Георгиев. Ботев (Пловдив) излезе напред в резултата с гол на Антонио Вутов в 27-ата минута. Груба грешка в защитата на Витоша позволи на нападателя да се озове очи в очи със стража Георгиев.

Юношата на Левски преодоля вратаря и отбеляза в опразнената му врата за 1:0. В 35-ата минута шут на Антон Карачанаков на метър от границата на наказателното поле излезе в аут. Минута преди края на първото полувреме Емил Гъргоров стреля слабо по земя, а топката бе уловена без проблеми от Коантар.

В 61-ата минута Родни Клустър навлезе към средата на терена и пробва удар, който прелетя над вратата. В 69-ата минута Тодор Гочев получи червен картон след втори жълт за нарушение срещу Кристиян Добрев в центъра на терена. Преди това Гочев направи още няколко нарушения, които принудиха главния съдия да го извади преждевременно от игра.

БОТЕВ Пд: Юго Коантар, Родни Клустър, Атанас Чернев, Костадин Ничев, Лазар Марин, Радослав Терзиев, Жак Пехливанов, Запро Динев, Антон Карачанаков, Станислав Шопов, Антонио Вутов (Стелиан Ангелов, Крис Добрев, Иво Казаков, Димитър Тонев, Иван Василев)

Следващата проверка на канарчетата е срещу Етър (Велико Търново).
Двубоят ще бъде с начален час 18:00 и ще се играе на стадион „Хаджи Димитър“ в Сливен в петък.