Сокол отстъпи с 2:3 на Ботев в среща от предпоследния 29-ти кръг на Елитната група до 17 години.  Двубоят се игра на стадиона в село Марково.

Срещата започна с по-добри минути за "жълто-черните". В 9' Милен Николов получи в наказателното поле от Петър Итов и шутира, но вратарят Диян Димов изби. При последвалия корнер пък Томислав Георгиев засече от въздуха с крак, ударът му обаче премина встрани.

В 17' марковци отвърнаха с изстрел от дистанция на Ивайло Димитров, но също в аут.

Пет минути по-късно Петър Итов отправи удар от пеналта, Димов обаче спаси.

В средата на частта "соколите" имаха две възможности за попадение. Първо Илия Смилянов пробва своя шут от пряк свободен удар, но покрай страничната греда. Малко след това Димо Стайковски стреля от границата на наказателното поле малко, обаче над вратата.

В 39' Ботев стигна до опасен пряк свободен удар пред вратата на съперника. Зад топката застана Атанас Чернев, но техничният му удар мина над напречната греда.

В самия край на полувремето Сокол поведе в резултата. Димо Стайковски получи в средата след пас отляво, напредна и с прецизeн изстрел от 25 метра не остави шансове на Мартин Панев - 1:0.

След паузата Ботев първи стигна до добра ситуация за гол. Бисер Бонев имаше шанса да изравни от пряк свободен удар, но шутира високо над вратата. В 58' и 62' "канарчетата" пропуснаха две отлични възможности. Първо Петър Итов получи на угъла на наказателното поле, напредна и стреля по диагонална, топката обаче мина на сантиметри от страничната греда. След това пък Юсеин Касов проби отдясно и центрира остро, но Мартин Иванов пропиля паса, засичайки много слабо топката от 3 метра.

В 65' Сокол получи правото да изпълни пряк свободен удар в близост до наказателното поле. Георги Коев се нагърби с изпълнение, но ударът му премина над горната греда.

Последваха натиск за "жълто-черните", които успяха да обърнат резултата в рамките на три минути. Първо Милен Николов изравни с диагонален удар с левия крак, а малко по-късно Мерт Салимехмед засече центиране от корнер на първа греда - 1:2.

Сокол обаче успя да изравни в 81'. При изритана топка от стража на марковци бранителят на Ботев Томислав Георгиев настъпа топката и от това се възползва Илия Смилянов, който отне и след това преодоля вратаря с техничен удар по земя - 2:2.

В края на мача все пак Ботев стигна до успеха. След центриране от корнер и не добра намеса на защитник на домакините Милен Николов вкара с глава за 2:3.

Сокол: 33 Диян Димов - ВРАТАР, 9 Георги Коев, 20 Димо Стайковски, 8 Йовко Зайков, 18 Никола Райчев, 5 Тодор Христов, 19 Ивайло Димитров, 3 Мартин Праматаров, 6 Илия Смилянов - КАПИТАН, 11 Веселин Илиев, 2 Георги Ламбрев
Резерви: 86 Георги Христов, 17 Станислав Димитров, 15 Нанко Мусен, 16 Паулин Василев, 10 Александър Колев, 13 Стоян Митев

Ботев: 1 Мартин Панев - ВРАТАР, 9 Атанас Чернев, 16 Мерт Салимехмед, 19 Томислав Георгиев, 6 Мартин Русев - КАПИТАН, 8 Мартин Иванов, 22 Петър Шилев, 7 Петър Итов, 21 Пламен Цончев, 11 Юсеин Касов, 10 Милен Николов
Резерви: 23 Милко Баданов - ВРАТАР, 14 Бисер Бонев, 15 Мартин Христов, 20 Иван Арамазов