Националът на България за купа "Дейвис" Димитър Кузманов се класира за третия кръг на турнира по тенис на твърди кортове от сериите "Чалънджър" в Йерусалим (Израел) с награден фонд 54160 долара и гостоприемство. Кузманов надделя над поставения под номер 6 португалец Гонсало Оливейра със 7:6(4), 6:2 за 96 минути. 25-годишният пловдивчанин взе първия сет, след като навакса изоставане от 3:5 гейма, а в тайбрека поведе с 5:1 точки и запази преднината си.

Във втората част българинът доминираше срещу 254-ия в света португалец. Той дръпна с 5:1 гейма и без проблеми затвори мача. С успеха Кузманов заработи 860 долара и 7 точки за световната ранглиста, в която заема 330-ото място. За място на четвъртфиналите той ще играе срещу 22-годишния Едам Лешем (Израел). Лешем, 478-и в класацията на АТП, участва в надпреварата с "уайлд кард".