Пълдин надделя с 4:2 над Сокол в отложен мач от Зоналната група. Срещата се игра по-рано днес на стадиона в Марково.

Домакините поведоха в резултата чрез Сашо Добрев в началните минути. Малко по-късно пловдивчанин изравниха след добър пробив на Димитър Дюлгеров и пас към Николай Иванов, който на празна врата не сбърка - 1:1.

В началото на втората част гостите направиха пълен обрат. След уникално изпълнение от фаул от близо 50 метра Петко Оджаков реализира за 1:2. В 55' Сокол изравни резултата, като отново точен за марковци бе Сашо Добрев. 15 минути преди края обаче Пълдин отново дръпна напред. Оджаков засече центриране от корнер с глава и даде аванс на своите. В 66' гостите сложиха точка на спора с гол на Димитър Дюлгеров.

По този начин възпитаниците на Георги Славов записаха втора поредна победа като гост в рамките на три дни.

В следващия кръг, който е и последен, Пълдин приема Нефтохимик, а Сокол гостува на Марица.