Женският национален отбор на Полша спечели престижния турнир "Монтрьо Волей Мастърс". Волейболистките на Ячек Наврочки се наложиха над Япония с 3:1 (25:15, 22:25, 25:17, 26:24) във финаланта битка помежду им.

Най-полезен състезател (MVP) и най-добър нападател стана Малвина Смажек, а Мартина Грайбер стана най-добър посрещач. Агниешка Канколевска пък бе отличена за най-добър център.

В двубоя за третото място Италия срази Тайланд с 3:0 (25:20, 25:18, 25:14)

Припомняме ви, че "дружина" стартира участието си в Лигата на нациите срещу Италия, на 21 май в Ополе (Полша). Останалите опоненти на тима в група 1 са Германия и Тайланд. Волейболистките на Ячек Наврочки ще се изправят срещу българските "лъвици" в група 8 в Апелдоорн (Холандия), заедно с домакините и силния тим на Бразилия.