Ботев победи с 3:2 Левски след обрат от 0:2 в дербито на 28-ия кръг в Елитната група до 17 години. Срещата се проведе на централния терен на базата в "Коматево".

Още в 4' "сините" бяха близо да поведат в резултата. След грешка на бранителя Станислав Работов, Тодор Найдин открадна топката и опита елементарно да прехвърли с финт вратаря Милко Баданов, но стражът улови. В 12' все пак гостите откриха. При опит на защитник на "канарчетата" да изчисти топката стигна до Драгомир Радев, който от пеналта с прецизен удар в долния десен ъгъл реализира за 0:1. Само две минути по-късно Левски удвои своята преднина. При изритана топка от стража на софиянци, Мартин Русев не прецени добре къде ще падне коженото кълбо и не успя да играе с глава, а при вторият си опит - в единоборство с Марин Петков, той изпревари нападателя, но си отбеляза автогол - 0:2.

В 26' Левски бе близо и до трето попадение. Марин Петков получи в наказателното поле и веднага шутира по земя, изстрелът му обаче мина на сантиметри от гредата. В 31' отново той нямаше шанс да реализира. Шестицата на Левски пое на пеналта, финтира бранител и отправи силен удар, но вратарят Баданов успя да отрази.

В последните минути на частта Ботев се събуди. Георги Трифонов се пребори за топка в центъра, напредна и подаде към Иво Казаков, който от 15 метра разстреля вратаря на "сините" Топалов - 1:2. Малко преди последния съдийски сигнал за полувремето "канарчетата" получиха пряк свободен удар. Казаков пробва технично изпълнение, но топката се отби в стената и излезе в корнер, от който не последва опасност.

Ботев започва по-добре второто полувреме и усяп да изравни в 51'.  След центриране от корнер Томислав Георгиев се оказа най-съобразителен и засече с крак - 2:2. Шест минути по-късно "канарчетата" може да направят пълен обрат. Георги Трифонов бе изведе в предни позиции от Стоименов, нападателят навлезе в наказателното поле и стреля, бранител обаче успя да го блокира и топката излезе в корнер. В 66' голът за "жълто-черните" вече бе налице. При центриране от корнер стражът на Левски не се намеси добре, коженото кълбо се отби от защитник и се насочи към вратата, а Иво Казаков вкара от близко разстояние - 3:2.

В последвалите минути столичани владееха повече топката, но без това да донесе опасност за съперник.

В 80' Ботев вкара топката в мрежата за четвърти път. Голът на Томислав Георгиев обаче бе отменен заради засада. В 89' Атанас Стоименов можеше да покачи резултата за домакините. Крилото навлезе отдясно към центъра и шутира с левия крак, но Иван Топалов показа добър рефлекс и изби в ъглов.

Ботев:  23 Милко Баданов - ВРАТАР, 3 Станислав Работов, 22 Петър Шилев, 13 Венцислав Богданов, 6 Мартин Русев - КАПИТАН, 20 Георги Господинов, 17 Атанас Стоименов, 10 Иво Казаков, 18 Георги Трифонов, 8 Мартин Иванов, 11 Стефан Попов
Резерви: 1 Мартин Панев - ВРАТАР, 15 Юсеин Касов, 19 Томислав Георгиев, 21 Пламен Цончев

Левски: 12 Иван Топалов - ВРАТАР, 3 Костадин Илиев, 2 Симоне Игнатов, 17 Владимир Сиромахов, 14 Стефан Стефанов, 4 Радослав Гайдев, 21 Драгомир Радев, 8 Ивайло Иванов, 7 Тодор Найдин, 10 Ивайло Христов - КАПИТАН, 6 Марин Петков
Резерви: 1 Петър Петров - ВРАТАР, 16 Стоян Сотиров, 15 Петър Войнов, 9 Александър Мицев, 22 Георги Найденов, 18 Константин Айдарски, 23 Иво Иванов