Астън Вила загуби с 0:1 при визитата си на Уест Бромич в полуфиналния реванш от плейофите в Чемпиъншип за промоция във Висшата лига, но се класира за финалния сблъсък с 4:3 след дузпи и вече е само на крачка от елита. Първата среща бирмингамци бяха спечелили с 2:1 и така при общ резултат 2:2 след редовните 90 минути на реванша се стигна до продължения.

Единственият гол в редовното време на реванша реализира Крейг Доусън (29), а в 80-ата минута съотборникът му Крис Брънт бе изгонен с втори жълт и червен картон. В продълженията други попадения не паднаха, а при дузпите футболистите на Вила имаха повече късмет и спечелиха с 4:3.

На финала Астън Вила ще се изправи срещу победителя от Лийдс и Дарби Каунти. В първата среща Лийдс победи с 1:0 като гост.