Ботев победи Черно море с минималното 1:0 в мач от 12-ия кръг на Елитната група до 17 години. По този начин "канарчетата" записаха 11 поредна победа и водят убедително на върха без загубена точка от началото на сезона.

"Жълто-черните" наложиха домакински натиск още от началните мминути на двубоя. В 11' Иво Казаков можеше да даде преднина на пловдивчани, след като бе намерен в наказателно поле от Георги Трифонов, но десетката стреля право в ръцете на вратаря от близка дистанция. Пет минути по-късно "моряците" отговориха. Джан Хасан излезе сам срещу стража на Ботев, прехвърлящият му удар обаче мина на сантиметри покрай страничния стълб. В 25' Станислав Работов намери много добре Казаков в предни позиции, но изстрелът на нападателя бе париран. Малко по-късно другият нападател на "жълто-черите" Георги Трифонов пък стреля над напречната греда от също от близко разстояние. Все пак в 38' Ботев откри. Иво Казаков изпълни остро корнер, а стражът Димитър Иванов, в опит да избие, прати топката в собствената си мрежа - 1:0. В 42' Венци Богданов бе близо да удвои, но силният му удар мина на педя над напречната греда.

Първи до сериозна опасност след почивката стигнаха гостите от Варна. Паоло Пасков бе изведен сам срещу вратаря на Ботев Баданов, ударът му обаче не попадна в рамките на вратата. До това положение се стигна след повечето владеене на топката и по-добра игра от страна на гостите в началните минути на втората част. В 66' "жълто-черните" имаха добра възможност за второ попадение. Богданов подае към Иво Казаков, който от границата на наказателно поле шутира над напречната греда. В 80' Ботев получи правото да изпълни пряк свободен удар в близост до пеналта. Зад топката застана Стефан Попов, който стреля над горната греда. До края на срещата липсваха опасни ситуации и резултатът остана непроменен.

Ботев: 23 Милко Баданов - ВРАТАР, 16 Мерт Салимехмед, 9 Атанас Чернев, 3 Станислав Работов, 13 Венцислав Богданов, 6 Мартин Русев - КАПИТАН, 5 Георги Господинов, 7 Петър Итов, 10 Иво Казаков, 17 Атанас Стоименов, 18 Георги Трифонов
Резерви: 1 Мартин Панев - ВРАТАР, 21 Ангел Генчев, 8 Мартин Иванов, 14 Никола Райчев, 4 Петър Шилев, 11 Стефан Попов, 19 Томислав Георгиев

Черно море: 25 Димитър Иванов - ВРАТАР, 21 Златин Станков, 4 Росен Стефанов, 24 Димитър Ралчев, 3 Радостин Желев, 8 Светослав Николов, 10 Калин Георгиев, 7 Мартин Милушев - КАПИТАН, 9 Радослав Златев, 20 Паоло Пасков, 23 Джан Хасан
Резерви: 12 Георги Вълев - ВРАТАР, 2 Евгени Желязков, 13 Алекс Цеков, 14 Тони Иванов, 11 Берк Джевдет

Припомняме ви, да посещавате редовно и нашата нова платформа www.glastv.glas.bg където ще можете да откриете всички резултати от кръга в Елитната до 19г., Елитната до 17г. и Елитната до 15 г. Това е сайтът, който мигновено след края на мачовете обновява своето Класиране в U19, U17 и U15. Освен това можете да видите програмите за предстоящите кръгове в Елитните до 19, 17 и 15 години, както и да намерите предстоящи живи предавания и записи от мачовете сортирани по възрасти (Елитната до 19 г., Елитната до 17 г. Елитната до 15 г.). В www.glastv.glas.bg лесно ще разберете, кои мачове предстои да излъчим НА ЖИВО, като посетите секцията ПРОГРАМА НА GlasTV.