Берое 2005 се наложи с 3:1 при гостуването си на Локомотив (Пловдив) в среща от 8-я кръг на Зоналната група деца. Децата на Дончо Атанасов показаха характер и след поражението за Купата преди два дни, изиграха силен двубой в Пловдив, контролираха играта и логично си тръгнаха като победители. Резултатът откри Али Айвазов, който се оказа най-съобразителен и се разписа след като Томислав Донев стреля с левия крак и уцели гредата. Али Айвазов имаше още една възможност да отбележи през първото полувреме, излизайки сам срещу вратаря, но не успя да се възползва. След почивката домакините изравниха от спорно отсъдена дузпа. След равенството играчите на Берое на два пъти улучиха гредите - първо след удар на Васил Василев, а след това и на Стилиян Русенов. Логичното обаче се случи и след удар на Денислав Петков от близо 30 метра Берое отново излезе напред в резултата. Третото попадение бе дело на Томислав Донев, който реализира след удар от границата на наказателното поле. "Владеехме трайно топката и успяхме да стигнем до победата, което бе важно след двубоя в Пловдив в четвъртък. Децата показаха характер и успяха да се вдигнат първо след тази загуба, а след това и когато домакините от Локомотив (Пловдив) изравниха", не спести похвали за тима наставникът Дончо Атанасов.