Всичко за България U17 завърши така в квалификациите, както и започна - със срамно поражение. Тази вечер тимът ни отстъпи с 1:2 пред аутсайдера Азербайджан в третия и последен мач.

В предишните си срещи азерите допуснаха загуби с 0:6 и 1:6.

Така България (2001) приключва с три загуби и голова разлика 1:8, като остава на последното място в групата.

А началото днес на стадиона в Горна Оряховица изглеждаше обещаващо. Ияд Хамуд удари греда от пряк свободен удар, а Мартин Минчев можеше да открие резултата.

В 18-ата минута капитанът Вализада попари българите - 1:0. До края на полувремето шансове се откриха пред Георги Бабалиев и Мартин Петков.

На почивката Викторио Павлов направи две смени и малко след подновяването на играта Владимир Николов изравни с глава - 1:1.

За първи път от началото на турнира се почувства живoт в действията на българите. Работа обаче имаше и за вратаря Марио Усков и защитниците пред него.

Жалкото е, че малко преди края Християн Чипев, който също влезе от скамейката, изтърва от чиста позиция пълен обрат. Последа нелеп гол в българската врата, дело на Вализада за 2:1, пише viasport.bg.

По същото време Ирландия би Украйна с 3:1 след обрат на ст. "Ивайло" във Велико Търново и спечели групата. Което е без значение, тъй като и двата състава вече са на Елитен кръг идната пролет.

България U17: Марио Усков, Габриел Земярски, Томислав Папазов-капитан, Йоан Вергиев, Димитър Балинов, Йоан Бауренски, Кирил Янакиев, Мартин Петков, Георги Бабалиев, Ияд Хамуд, Мартин Минчев;

Селекционер: Викторио Павлов