Ботев (Нови пазар) взе победа при гостуването на Бенковски (Бяла) в среща от шампионата на Трета лига – Североизток. Това обаче не стана така лесно. В 25-ата минута Димитър Бръснаров от дузпа реализира за 1:0, като този резултат се задържа до почивката. В началото на втората част футболистите на Ботев (Нови пазар) използваха пълноценно умората в редиците на Бенковски (Бяла). Те намалиха темпото на игра, а това беше предпоставка за изравняване на резултата.

В 55-ата минута, след перфектно центриране на Калоян Петров, Иван Цончев с глава порази вратата на Александър Ангелов – 1:1. До края на мача двата отбора имаха доста изгодни за отбелязване на гол положения, но пропуснати от нападателите. В 85- та минута Калоян Петров със страхотен удар от много малък ъгъл превзе за втори път вратата на Бенковски (Бяла) за 1:2, с което донесе победата на гостите.