Отборът на Черно море победи с класическото 3:0 Национал (София) в мач от 23-ия кръг на Елитната група до 15 години, игран на стадион “Корабостроител” под Аспаруховия мост. Много силно се представи Николай Златев, който се отчете с два гола и асистенция.

Алекс Костов откри резултата в 21-вата минута. Талантът на “моряците” се разписа след много добра атака по фланга на Николай Златев, който премина през трима бранители и намери Костов в наказателното поле, а той от близо не сгреши.

Варненци можеха да затворят мача още преди почивката, но Симеон Иванов и Николай Златев пропуснаха да вкарат от добри положения.

10 минути след началото на втората част Николай Златев вкара за 2:0 след асистенция на Берк Бейхан, а крайното 3:0 оформи отново Златев при идентична ситуация.

Последните 10 минути гостите останаха с човек по-малко за директен червен картон.

В следващия кръг Черно море гостува на Лудогорец. Мачът е на 25 април (четвъртък) от 12 часа.

Съставът на Черно море: Кристиян Енчев, Стефан Димов, Делян Илиев, Валентин Вълчев, Мартин Илиев (65-Дойчин Дочев), Николай Златев, Галин Панев, Симеон Иванов (51-Берк Бейхан), Марин Петков, Серги Кешкерян (45-Велиян Момчилов), Алекс Костов.

ВЪВ ВРЪЗКА С ИЗГОТВЕНИЯ ОТ ГЕРБ ЗАКОН ЗА ЦЕНЗУРА НА МЕДИИТЕ В ИНТЕРНЕТ СПИРАМЕ ВЪЗМОЖНОСТТА ЗА ПИСАНЕ НА КОМЕНТАРИ БЕЗ АВТОР В САЙТА!