Байерн записа трудна победа в битката си за поредна шампионска титла, след като в мач от 30 кръг на Бундеслигата се наложи с 1:0 над Вердер.

Единственото попадение в срещата падна четвърт час преди края. Никлас Зюле стреля от 22 метра, топката рикошира в Дейви Клаасен и влезе във вратата на Иржи Павленка.

От 58-ата минута Вердер играеше с човек по-малко, след като Милош Велкович получи втори жълт картон.

Двата тима ще се срещнат отново в сряда, когато излизат в полуфинал за Купата на Германия. Тогава Зюле няма да играе заради наказание.

Байерн е лидер в класирането със 70 точки и сигурно място в Шампионската лига през есента. Борусия (Дортмунд) е на втора позиция с четири точки по-малко, а утре гостува на Фрайбург. Вернер е осми с 46 точки.