Волейболният национал Николай Пенчев и неговият ОНИКО (Варшава) изравниха резултата в полуфиналния плейоф в полската Плюс Лига срещу Ястржембски Венгел (Ястржембие-Здруй), след като ги надиграха категорично като гости с 3:0 (25:19, 25:23, 25:21) в мач №2 от серията, играна снощи пред над 3100 зрители.

Така ОНИКО взеха реванш за домакинската загуба с 1:3 гейма в първата среща преди три дни и изравниха плейофната серия на 1-1 победи. Играе се до 2 победи от 3 мача. Третата решаваща среща между двата тима ще бъде в сряда (24 април) от 21,30 часа българско време във Варшава.

Ники Пенчев игра силно цял мач за своя тим, реализира 10 точки (1 блок, 2 аса, 58% ефективност в атака и 47% позитивно посрещане) за успеха и бе обявен за най-полезен играч (MVP) на мача. Най-резултатни за ОНИКО станаха Ян Новаковски (4 блока и 53% ефективност в атака) и Пьотър Лукашик (1 блок, 56% ефективност в атака и 32% позитивно посрещане) съответно с 12 и 11 точки за победата. Дебют за тима направи и новото попълнение Мачией Музай, който замени в състава контузената звезда Бартош Курек. Музай влезе като резерва във втория и третия гейм и се отчете с 4 точки (1 блок и 60% ефективност в атака).

За домакините от Ястржембски германският национал Кристиян Фром завърши с 15 точки (1 блок, 2 аса, 50% ефективност в атака и 64% позитивно посрещане).

ЯСТРЖЕМБСКИ ВЕНГЕЛ (ЯСТРЖЕМБИЕ-ЗДРУЙ) - ОНИКО (ВАРШАВА) 0:3 (19:25, 23:25, 21:25)
ЯСТРЖЕМБСКИ ВЕНГЕЛ: Лукаш Кампа 1, Давид Конарски 12, Кристиян Фром 15, Жулиен Линеел 11, Давид Гуня 6, Пьотър Хайн 7 - Якуб Попивчак-либеро (Якуб Буцки, Павел Русек, Никодем Волански)
Старши треньор: РОБЕРТО САНТИЛИ.
ОНИКО: Антоан Бризар 6, Шарън Върнън-Евънс 4, НИКОЛАЙ ПЕНЧЕВ 10, Пьотър Лукашик 11, Ян Новаковски 12, Анджей Врона 7 - Дамян Войташек-либеро (Мачией Музай 4, Грейъм Виграс 1, Матеуш Яниковски)
Старши треньор: СТЕФАН АНТИГА.