Ботев разгроми с 6:0 Левски-Раковски в среща от 23-ия кръг на U17. Двубоят се игра на неравния и пълен с дупки стадион „Раковски“ в столицата.

В първите минути "канарчетата" владееха повече топката, но не намираха правилния път към вратата на домакините. В 12' при атака отляво Стефан Попов подаде с пета към връхлитащия в наказателно Венцислав Богданов, който шутира с левия крак, но покрай вратата. Десет минути по-късно пловдивчани имаха  добра възможност. При центриране на Георги Господинов топката се отби от гърба на бранител в синьо и попадна в Иво Казаков, нападателят отигра веднага с десния крак, но не намери рамката на вратата. В 24' като по чудо Ботев не поведе в резултата. Петър Итов получи извеждащ пас, първончално преодоля излезлият напред страж Етъридж и шутира, но вратарят някак си успя да блокира удара му, впоследствие коженото кълбо стигна до Георги Трифонов, който върна към Итов, този път седмицата на "канарчетата" стреля на сантиметри край страничния стълб. В 30' нов шанс се откри пред гостите. Георги Господинов преодоля четирима съперници и стреля от 15 метра, вратарят обаче изби.

Все пак в 34' Ботев поведе. След центриране от корнер Казаков отклони с глава, а Венцислав Богданов насочи топката с левия крак в ъгъла - 0:1. Три минути по-късно отново комбинация между двамата щеше да доведе до попадение. Този път Богданов изведе десетката на "жълто-черните", но ударът му мина над напречната греда. В 40' втория гол за пловдивчани бе факт. Мерт Салимехмед пусна към Казаков той прескочи топката и остави за Георги Трифонов, който му върна на празна врата и нападателят покачи на 0:2.

През втората част домакините първи стигнаха до опасна ситуация пред вратата на съперника. Георги Тафраджиев бе изведен "очи в очи" срещу стража на Ботев и опита да го прехвърли с глава, Баданов обаче спаси. В 54' "жълто-черните" отговориха подобаващо. Иво Казаков пусна вдясно за Итов, който извади в малкото наказателно за Георги Трифонов, нападателят шутира - топката се отби в бранител, но при втория си удар нямаше прошка - 0:3. Пет минути по-късно преднината на "канарчетата" стана още по-изразителна. Георги Господинов центрира от корнер, а Трифонов се извиси над всички и засече с глава за 0:4. В 68' резултатът набъбна на 0:5. След центриране към наказатеното поле, защитник на столичани направи подарък на Иво Казаков, като му "свали" с гърди и нападателят шутира в долния ляв ъгъл без да се бави. В края на мача пък Атанас Стоименов оформи разгромното 0:6, възползвайки се от пас на Казаков.

След успеха Ботев дръпна на върха с шест точки пред преследвача си Левски, който по-рано стъпи накриво, завършвайки наравно 1:1 у дома със Славия.

Левски-Раковски: 1 Георги-Филикс Етъридж - ВРАТАР, 3 Емил Пинджуров, 19 Георги Юруков, 9 Славян Еленков, 10 Мартин Николов, 5 Алек Кръстев, 2 Самуил Тодоров, 17 Георги Тафраджиев, 6 Владислав Иванов, 16 Георги Вълков - КАПИТАН, 8 Александър Асенов
Резерви: 12 Росен Радев - ВРАТАР, 7 Итън Стоилов, 14 Марио-Венцислав Попов, 15 Емин Ал-Джунейд, 4 Стоян Попов

Ботев: 23 Милко Баданов - ВРАТАР, 3 Станислав Работов, 16 Мерт Салимехмед, 22 Петър Шилев, 13 Венцислав Богданов, 6 Мартин Русев - КАПИТАН, 20 Георги Господинов, 7 Петър Итов, 10 Иво Казаков, 18 Георги Трифонов, 11 Стефан Попов
Резерви: 1 Мартин Панев - ВРАТАР, 14 Бисер Бонев, 17 Атанас Стоименов, 9 Атанас Чернев, 15 Благовест Величков