Отборът на Локомотив Пловдив разби Септември София само за 45 минути, побеждавайки с 4:0 в първи полуфинален сблъсък между двата тима за Купата на България.

Срещата започна ударно с по едно положение и пред двете врати. Първо Димитър Илиев се оказа на чиста позиция, но вместо да стреля реши да подава на Анте Аралица и сбърка. След това пък комбинация на гостите изведе Асен Чандъров сам срещу Мартин Луков, но вратарят блокира удара.

В 13-ата минута домакините получиха право да изпълнят дузпа. Капитанът Илиев бе спънат от Фабиано Алвеш и съдията посочи бялата точка. Зад топката застана потърпевшият и хладнокръвно откри резултата за пловдивчани.

Пет минути по-късно резултатът вече беше 2:0 в полза на Локо. Един Бахтич центрира отлично към Стивън Езе и нигериецът вкара с глава за удвояване напреднината на тима си.

В 28-ата минута преднината на домакините вече бе 3:0. Многоходова комбинация между Илиев, Бахтич и Аралица изведе Момчил Цветанов на позиция, от която нямаше как да не простреля Янко Георгиев за трети път.

В 87-ата минута Игор Банович направи преднината на домакините още по-комфортна! Момчил Цветанов отне топката в центъра, докато Септември организираше атака. Той я предостави на Банович, който без никаква съпротива стигна отляво до границата на наказателното поле. Опорният халф стреля много силно по земята към долния близък ъгъл, а вратарят Галев можеше и да се намеси по-добре.

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ): 71. Луков, 15. Везалов, 6. Езе, 20. Петрович, 91. Буна, 7. Цветанов, 29. Ангелов, 34. Банович, 13. Бахтич, 14. Илиев, 77. Аралица

СЕПТЕМВРИ: 1. Галев, 6. Бенга, 23. Дюлгеров, 10. Чандъров, 8. Галчев, 22. Стоичков, 19. Глишик, 13. З. Димитров, 9. И. Димитров, 24. Сахити, 26. Фабиано.