Юношеският национален отбор до 16 г. на България започна убедително участието си в четиристранния приятелски турнир под егидата на УЕФА в Сливен. Възпитаниците на селекционера Марчо Дафчев надделяха с 3:1 над връстниците си от Уелс на стадион "Хаджи Димитър" след пълно превъзходство през цялото игрово време.

Още в началото двата тима си размениха по едно положение, като Мартин Хайдаров имаше шанс да открие за България в 8-ата минута. Само три минути по-късно обаче логичното се случи - българският тим поведе след разбъркване и автогол на уелския бранител Брус-Хоуел Джоунс. Малко след това един от най-активните в нашите редици - Мартин Хайдаров, можеше да удвои с удар от дистанция, но и второто попадение не се забави: в 20-ата минута именно Хайдаров бе точен от бялата точка за 2:0.

Доминацията на "лъвчетата" продължи и след това - в 25-ата минута Мартин Хайдаров отново пробва точността на мерника си от разстояние, а в 32-ата Мартин Сораков направи резултата класически, след като бе изведен сам срещу вратаря Уилямс. Уелс успя да върне едно попадение веднага след подновяването на играта чрез Райън Вигарс, но силите на съперника не стигнаха за повече. В 52-ата минута Панайот Пасков можеше да направи българската победа още по-убедителна, но изстрелът му срещна гредата. Успехът на "лъвчетата" бе помрачен от контузията на младия ни талант Димитър Иванов, който бе заменен принудително и се наложи да бъде откаран в болница със съмнение за фрактура на дланта.

Следващият двубой на България U16 от турнира е в понеделник, 15 април, от 15:30 ч. срещу Люксембург отново на ст. "Хаджи Димитър" в Сливен.

Съставът на България: 1. Радостин Георгиев, 2. Александър Бучков, 3. Калоян Костов, 4. Лазар Боянов, 5. Анастас Пемперски, 6. Панайот Пасков, 7. Мартин Сораков, 8. Мартин Хайдаров, 10. Валентин Николов, 11. Димитър Иванов, 17. Антон Бакалов (през второто полувреме в игра влязоха: 16. Симеон Александров, 18. Станислав Дюлгеров, 15. Николай Калинов).

Селекционер: Марчо Дафчев.

Голмайстори: 1:0 Джоунс 11-авт., 2:0 Хайдаров 20-д., 3:0 Сораков 32, 3:1 Вигарс 47.