Сборен отбор на Ботев между формациите U17 и U16 загуби с 1:2 националния отбор на Русия до 16 години в контролна среща. Спарингът се игра в Русе по-рано днес, предаде репортер на Glas.bg.

Още в 7' "канарчетата" излезнаха напред в резултата. Георги Господинов центрира на задна греда, където Георги Трифонов засече с глава - 1:0. При този резултат завърши и първата част.

На полувремето бяха извършени три промени в състава на "жълто-черните", а до края всички играчи на резервната скамейка влезнаха в игра. В началото на частта руснаците изравниха резултата с почти идентичен гол - центриране на задна греда и удар с глава на Едуард Багринцев - 1:1. Малко преди края на срещата Русия направи пълен обрат. След цетриране отдясно Дмитрий Малъгин засече с крак за 1:2.

Ботев: 23 Милко Баданов, 13 Венцислав Богданов, 22 Петър Шилев, 9 Атанас Чернев, 5 Георги Господинов, 6 Мартин Русев, 7 Петър Итов, 16 Мерт Салимехмед, 18 Георги Трифонов, 8 Мартин Иванов, 10 Стефан Попов
Резерви: 1 Мартин Панев, 17, Атанас Стоименов, 14 Бисер Бонев, 3 Мартин Христов, 19 Иван Арамазов, 15 Атанас Стамболов, 11 Юсеин Касов