Ботев  загуби с 1:3 от Септември в среща от 22-ия кръг на Елитната юношеска група до 15 години. Двубоят се състоя на базата в „Коматево“.

Мачът започна с по една възможност и за два тима. Първо Даниел Гичев можеше да даде аванс на "жълто-черните" с удар с левия крак от пеналта, но топката премина малко над напречната греда. Последва подобен шанс и за гостите. Красиан Колев получи на  границата на наказателното поле и шутира в далечния ъгъл, изстрелът му обаче също не намери рамката. В 9' все пак "канарчетата" откриха. След центриране от корнер Теодор Андреев засече с глава за 1:0. Само минута по-късно столичани можеха да изравнят. При добре огранизирана атака топката стигна до Пламен Павлов, който стреля от пеналта, стражът Кръстев изби, Шерон Адунби направи добавка отблизо, но вратарят отново се намеси. В 22' Септември пак потърси гола. Красиан Колев отправи тежък удар от 20 метра, Кръстев обаче реагира адекватно и успя да избие в корнер. До края на частт столичани опитаха още два удара от дистанция, но те бяха далеч по-слаби.

В началните минути на второто полувреме Ботев показа по-добра игра. В 41' "канарчетата" получиха правото да изпълнят пряк свободен удар в близост до пеналта. Никола Илиев стреля изключително силно над стената, но Мартин Иванов успя да избие в корнер. При последвалия ъглов удар пък Асен Митков надскочи всички и засече с глава, топката обаче мина на сантиметри над горната греда.

Септември обаче се събуди в средата на частта и нанесе сериозен удар на пловдивчани. В рамките на три минути гостите направиха пълен обрат. Първо при подаване на Борислав Георгиев Илиан Тонов засече топката в собствената си врата, а след това Наско Кехайов реазлизира останал сам срещу вратаря на Ботев - 1:2.

В 58' "канарчетата" пропиляха отлична възможност. Добромир Павлов центрира остро отдясно, а Мартин Драганов не уцели вратата от два метра. До края домакините опитаха да изравнят, а столичани дебнеха шанс за трети гол. Така в продължението на срещата гостите затвърди успеха си. Красиан Колев отбеляза директно от пряк свободен удар и оформи крайното 1:3.