Футболистите на Тополи 2010 разгромиха като гост Устрем (Дончево) в среща от ХХ-ия кръг на Трета лига – Североизточна аматьорска група. Гостите от варненското село Тополи взеха инициативата още в началото на двубоя. В 24-ата минута от пряк свободен удар Славомир Събков порази вратата на домакините 0:1. В началото на второто полувреме гостите се добраха и до второ попадение, реализирано от Христо Станев. Десетина минути след това за нарушение в наказателното поле на домакините главният съдия Михаил Йорданов от Разград отсъди най-тежкото наказание - дузпа. От бялата точка Симеон Николов беше точен за 0:3. Пет минути преди края Славчо Челиков оформи крайното 0:4.

В следата на второто полувреме Станислав Георгиев (Устрем) за втори жълт картон беше изгонен от игра. Двубоят премина на доста твърда, на моменти на границата на позволеното игра, а лошият терен беше още едно предизвикателство за футболистите на двата отбора.