Реал Мадрид спечели първото място на международния турнир по баскетбол за момчета до 16 години "Sofia Vivacom Cup 2019", който завърши днес в зала "Универсиада".

Испанският тим постигна победи и в трите си мача от надпреварата, а днес надделя над Байерн Мюнхен (Германия) с 93:55 (25:20, 22:16, 23:11, 23:8). За Реал българинът Константин Костадинов игра 24 минути и записа 18 точки, 6 борби, 7 асистенции и 1 отнета топка. Той спечели наградата за МВП на турнира. Най-резултатен за испанския тим беше Тристан Вукчевич с 20 точки.

@@@

За Байерн българинът Иван Борисов игра 24:23 минути и завърши с 10 точки, 4 борби, 1 асистенция и 1 отнета топка. Домаките от БУБА Баскетбол загубиха от сборен отбор на Централна Сърбия с 51:64 (16:24, 9:21, 14:13, 12:6) и завършват надпреварата с победа и две поражения.