Българското крило на Реал (Мадрид) Константин Костадинов бе с огромен принос за победата на “белите” срещу сборен отбор на Централна Сърбия със 110:62 в първия мач на Sofia Cup 2019. Тимът от испанската столица се справи без особени проблеми срещу западните ни съседи, а Костадинов изигра прекрасен двубой. Надпреварата в зала “Универсиада” е за момчета до 16-годишна възраст.

@@@

Костадинов, който все още е на 15 години, бе най-добър в целия мач, макар да натрупа три лични нарушения още преди почивката. В крайна сметка бургазлията завърши като най-резултатен, реализирайки 25 точки, а в статистиката му личаха още 6 борби, 4 асистенции, 2 чадъра и 1 отнета топка. Илай Н'Диайе добави 21 точки, Тристан Вукчевич се отличи с 19 точки, 6 борби и 6 асистенции, а Павле Стосич остана с 10 точки.

@@@

Селекцията на треньора Мигел Анхел Лопес Паласиос, в която освен българчето, присъстваха още двама сърби, черногорец и словенец, показа значително по-голяма класа и категорично надигра съперника си. Реал вкара 61 точки само до полувремето, а същевременно допусна почти двойно по-малко в коша си - 31. През втората половина надмощието на испанците отново бе видимо и те заслужено грабнаха убедителната победа със 110:62.

@@@

За загубилия отбор Алекса Ристич единствен завърши с двуцифрени точкови показатели, реализирайки 20 точки, към които добави 7 борби и 5 асистенции.