Участващият с "уайлд кард" представител на домакините Юго Юмбер елиминира поставения под номер 2 Борна Чорич (Хърватия) и се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис във френския град Марсилия с награден фонд 668 485 евро.

Юмбер постигна най-значимата победа в кариерата си срещу 12-ия в световната ранглиста Чорич с 6:3, 6:3 за 80 минути, след като реализира ранни пробиви и в двата сета и не загуби нито веднъж подаването си в мача.

Така 75-ият в света французин ще играе за място на полуфиналите срещу германския квалификант Матиас Бахингер, който отстрани петия в схемата Фернандо Вердаско (Испания) с 6:4, 6:3 за 77 минути.

Руснакът Андрей Рубльов, който в първия кръг победи трикратния шампион Жо-Вилфрид Цонга (Франция), продължи добрата си серия с успех с 6:3, 7:6(2) над италианеца Матео Беретини, а следващият му съперник ще бъде Михаил Кукушкин (Казахстан).

Поставеният под номер 3 Давид Гофен (Белгия) достигна до първия си четвъртфинал за сезона след убедителното 6:2, 6:3 над французина Беноа Пер.

Гофен отново ще срещне представител на домакините в следващата фаза в лицето на Жил Симон.