Шампионката от 2015 година и номер 2 в световната ранглиста Симона Халеп (Румъния) се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис в Дубай (ОАЕ) с награден фонд 2.8 милиона долара. Поставената под номер 3 в схемата Халеп победи Леся Цуренко (Украйна) с 6:3, 7:5 за 80 минути.

Another win for @Simona_Halep over Tsurenko, this time in Dubai ---> https://t.co/HTjLMts67I@DDFTennis pic.twitter.com/688QnEuLII

— WTA (@WTA) February 20, 2019

Румънката направи четири пробива в първия сет и два пъти загуби подаването си, а във втората част допусна пробив за 4:5, след което взе три поредни гейма и затвори мача. Шампионката от 2013 година Петра Квитова (Чехия) също продължава на четвъртфиналите след труден успех над квалификантката Дженифър Брейди (САЩ) със 7:5, 1:6, 6:3 за 2:12 часа. В спор за място на полуфиналите Квитова ще играе срещу Виктория Кузмова (Чехия), която победи София Кенин (САЩ) с 1:6, 7:5, 6:2. Су-Вей Сие (Тайван) отстрани в третия кръг номер 5 в схемата Анжелик Кербер (Германия) с 5:7, 6:4, 6:0 за 1:45 часа.