Отборът на Академик (София) поднесе голямата изненада в XV кръг на Националната Баскетболна Лига, след като тази вечер момчетата на Георги Давидов се наложиха при визитата си на раздирания от контузии състав на Рилски спортист (Самоков) с 85:81 (11:14; 28:22; 24:16; 22:29).

Цветомир Чернокожев беше най-резултатен за младите „студенти“ – 16 точки, Александър Милов и Николай Грозев добавиха по 11 точки, а Костадин Лазаров приключи с 10 точки.

Златин георгиев беше най-резултатен за домакините от Самоков – 19 точки, а Джейлин Дженкинс и Малик Диме вкараха съответно по 18 и 17 точки.

Първата четвърт премина равностойно, като двата отбора заложиха повече на защитата и резултатността не бе особено висока, и след 10 минтуи игра Рилецо имаше минимален аванс от три точки – 14:11. Малко преди средата на втория период Акдемик стигна до пълен обрат – 23:20 след тройка на Илиев, като до края на полувремето гостите не изпуснаха инициативата и се оттеглиха на почивката при 39:36 в тяхна полза.

Младоците на Георги Давидов си подсигуриха успеха до голяма степен в третата четвърт, когато използваха по перфектен начин всеки шанс и стигнаха до двуцифрен аванс – 63:52, а в заключителните десет минути гостите запазиха спокойствие и успяха да запазят лидерската позиция, която им подсигури и крайния успех в мача – 85:81.

СТАТИСТИКА ОТ РИЛСКИ СПОРТИСТ – АКАДЕМИК (СОФИЯ)