Поставената под номер 7 Каролина Плишкова (Чехия) се класира за четвъртия кръг на Откритото първенство на Австралия. Плишкова, четвъртфиналистка в предишните две издания на турнира, победи 27-ата в схемата Камила Джорджи (Италия) с 6:4, 3:6, 6:2. Двубоят беше последен от програмата в женската схема и продължи 2:11 часа. Чехкинята направи пробив в петия гейм по пътя си към успеха в първия сет. Във втората част Плишкова допусна три пробива и Джорджи изравни резултата. В решителния трети сет чехкинята поведе с 4:1 и с нов пробив в осмия гейм затвори мача.

В четвъртия кръг Плишкова ще играе с носителката на две титли от “Големия шлем” и 18-а в схемата Гарбинье Мугуруса от Испания, която елиминира Тимеа Бачински (Швейцария) със 7:6 (5), 6:2 за близо два часа игра.