Националът Алекс Грозданов и неговият Грийнярд (Маасейк) оглавиха класирането в белгийската Еуромилион лига. Волейболистите на Жоел Банкс победиха като гости КНАК Рьозеларе с 3:1 (25:22, 28:26, 22:25, 25:22) в двубой от 9-ия кръг в зала "Шийрвелде" в Рьозеларе. Това е трета победа за младия състезател, който облече червено-зеления екип преди десетина дни. В четвъртък Грийярд се наложи над Губертен с 3:0 гейма.

Алекс Грозданов отново се представи на ниво и се разписа с 9 точки (75% ефективност в атака). Най-резултатен бе Йелте Маан с 24 точки (3 аса), 14 добави Тимо Тамеема (3 аса, 3 блокади). За опонентите им Матиас Верханеман приключи със 17 точки (1 ас, 1 блокада)

Така тимът от Маасейк има в актива си 25 точки (9 победи), Кнак е втори с 23 точки (8 успеха, 1 поражение)

В следващия кръг Грийяд излиза срещу Каруур Волей (Гент), като двубоят е на 15 декември (събота) от 21:30 часа.