Баскетболният Черно море Тича се размина с първа победа в НБЛ. В двубой от IX кръг голобрадите състезатели на Галин Стоянов-Патрика дадоха всичко от себе си, но изгубиха след драма и продължение от Академик Бултекс 99 (Пловдив) с 92:93 (18:18; 19:18; 18:24; 26:21; 11:12) в зала "Христо Борисов" във Варна.

Дейшон Найт беше най-резултатен за победителите – 23 точки, Никола Вуйович записа срещу името си 14 точки и 12 борби, а Васил Бачев вкара 16 точки, пише Sportal.bg.

Пламен Алексиев наниза 20 точки за домакините, а Мартин Коцев завърши с 19 точки.

Първото полувреме премина изключително равностойно, като „моряците“ дадоха сериозен отпор на сочения за фаворит в този двубой състав на Академик Бултекс 99. Домакините демонстрираха отлична игра в защита и нападение, което им позволи да се оттеглят на почивка с минимален аванс от една точка – 37:36.

През третата четвърт гостите от Пловдив успяха да поемат водачеството и да се откъснат напред с пет точки – 60:55, но до средата на заключителните десет минути „моряците“ отново успяха да се залепят плътно зад съперника и да стигнат до равенството – 81:81, което прати двубоя в продължение.

Битката за всеки сантиметър от терена продължи с пълна сила и в допълнителните пет минути, като първо домакините от Варна успяха да поведат с 83:81, но след това две тройки на Груев и отлични изяви на Вуйович станаха причина за пореден обрат, който се оказа последен и Академик Бултекс 99 се поздрави с победата – 93:92.