Асеновец надигра с 3:1 тима на Марица в мач от 8-ия кръг на първенството при старшата. Двубоят се игра на стадиона в Асеновград и завърши преди минути.

Домакини първи стигнаха до попадение, като точен за тях беше Борис Димитров. Малко по-късно асеновградчани удвоиха своята преднина - 2:0. Марица успя да върне един гол чрез Денис Палков. Преди края на първата част домакините отново поведоха с два гола. Този път голмайстор бе Марио Филипов, който се разписа от дузпа.

След почивката футболът отстъпи на физическите сблъсъци и саморазправи. При първата по-сериозно спречкване съдията изгони по един играч от двата тима. Впоследствие  при втория подобен случай няколко футболисти бяха декорирани в жълто, но за Стоян Пидев от Марица това се оказа втори картон и той трябваше да напусне терена.

Така Асеновец вече са на трета позиция, на 8 точки след лидера Спартак, а Марица остава с 12 пункта - на 9 разлика от първенеца във временното класиране.