Ботев (Враца) се завърна най-сетне на своя пълен стадион "Христо Ботев" (около 6000 зрители), където успя да грабне минимален успех 1:0 срещу гостуващия Дунав (Русе). Единственото попадение за домакините отбеляза Валери Домовчийски в 49-ата минута, който стартира вместо Валери Божинов, като звездата на тима остана цял мач на пейката.

Срещата започна на много ниско темпо, като положения пред двете врати липсваха.

Първата по-сериозна ситуация дойде в 20-ата минута, когато Дунав поиска дузпа за нарушение на Божидар Васев, такава обаче правилно не бе отсъдена, тъй като "потърпевшият" откровено симулира, за което получи картон.

Единственото попадение в срещата падна през втората част и бе дело на Валери Домовчийски, който бе изведен от бранител на "драконите" зад собствената им отбрана, като нападателят бе безгрешен, правейки 1:0.

До края на срещата нямаше по-сериозни положения и врачани успяха да задържат своята крехка преднина.

След успеха Ботев (Враца) вече е девети с 18 точки, докато Дунав е единадесети с 14 пункта.