“Марица” завърши наравно 1:1 при гостуването си на “Асти” (Хасково) в мач от 9-ти кръг на МЕЖДУОБЛАСТНА ГРУПА - ДЕЦА "А" (2004/2005). Срещата в Хасково ще се запомни със слабото съдийство и с неспорсменските прояви на публиката на домакините, които обиждаха пловдивчани - нещо, което не подобава на мач при деца. Главният съдия, който е местен, пропусна да види дузпа в полза на “Марица”, която можеше да се окаже решаваща за крайният резултат.

Домакините поведоха през първата част, а възпитаниците на Александър Николов изравниха чрез Константин Борисов през второто полувреме. Борисов реализира с удар от около 20-25 метра в незащитения от вратаря ъгъл. Иван Зисов от “Марица” бе изгонен с червен картон за бутане без топка, след провокация и “жълто-сините” завършиха мача с намален състав. Въпреки това маричани взеха точка от този мач и със 17 точки заема 4-то място. В следващия кръг “Марица” е домакин на втория в класирането “Родопа” (Смолян) в една от най-интересните срещи от този предпоследен за есенния полусезон кръг.