Ботев разгроми Монтана с 6:0 и записа 9-та победа в 9 мача в Елитната група до 17 години. Срещата се състоя на базата в Коматево. Двубоят започна с опасна ситуация пред вратата на гостите. Георги Трифонов пусна към Петър Итов в наказателното поле, но изстрелът на полузащитникът мина над напречната греда. Монтанци отговориха само 6 минути по-късно. Ивайло Апостолов преодоля бранителя Томислав Георгиев в наказателното поле, шутът на нападателят обаче бе париран от стража Панев. Последваха силни минути за Ботев. Трифонов бе близо до гола в 15' след центриране отляво на Ивайло Кръстев, засичането с глава на тарана не се получи. Две минути след това обаче топката се оплете в мрежата на Монтана. Стефан Попов изведе хитро Кръстев по крилото, той центрира по земя и Трифонов този път не сбърка - 1:0.

КЛАСИРАНЕ, ПРОГРАМА и РЕЗУЛТАТИ от Елитната до 19 г. можете да следите на glastv.glas.bg

В 19' гредата пък се оказа помощник на стража на гостите Горанов. Венци Богданов проби отляво и извади на Стефан Попов, който стреля в далечния ъгъл, но топката се отби в страничния стълб. В 27' Георги Трифонов навърза два бранители в центъра и изведе Ивайло Кръстев сам срещу вратаря на гостите, но крилото стреля право в тялото му. Пет минути по-късно Ботев удвои. Петър Шилев центрира отляво и Трифонов засече с глава за 2:0. В 36' Попов напредна през центъра и пробва изстрел от дистанция, топката обаче премина на метър от страничната греда. Две минути по-късно Монтана получи неочакван подарък. След пас към напдатателя на гостите стражът на "канарчетата" Мартин Панев излезе да пресече, коженото кълбо обаче го прескочи. Нападателят на Монтана Ивайло Атанасов не стигна до топкаат и шутира в аут.

Втората част започна с гол в първата минута за Ботев. След пробив отдясно на Петър Итов и пас по земя Томислав Георгиев покачи на 4:0 от близка дистанция. Пет минути по-късно домакините стигнаха до нов шанс. Стефан Попов подаде на включилия се Ивайло Кръстев вляво, изстрелът на крилото обаче бе париран от бранител в синьо. В 60' падна и петия. Богданов извади отляво, стражът Горанов изби първоначално, но Ангел Генчев направи добавка - 5:0. Три минути по-късно пловдивчани сътвориха поредна опасна ситуация. Георги Господинов нахлу в наказателно поле на съперника, освободи се от двама и пусна към Стефан Попов, полузащитникът стреля на сантиметри от страничния стълб. Минути след това ситуацията стана още по-неприятна за гостите. Венци Богданов получи пас от Господинов на фланга и безмилостно разстреля вратаря на Монтана за 6:0. В 81' Петър Итов открадна топката от бранител на гостите и оказал се сам срещу стража копна топката, но ударът му бе избит в корнер. Малко преди края Томисля Георгиев пропусна с глава след центриране от корнер.  Попов изведе Кръстев диагонално в последната ситуация на мача, но крилото на канарчетата стреля от външната страна на близката на стража на гостите греда.

Ботев Пд: 1 Мартин Панев - ВРАТАР, 17 Атанас Стоименов, 4 Петър  Шилев, 19 Томислав Георгиев, 13 Венцислав Богданов, 6 Мартин Русев - КАПИТАН,  8 Мартин Иванов, 11 Стефан Попов, 7 Петър Итов, 15 Ивайло Кръстев, 18 Георги Трифонов
Резерви: 84 Християн Карастойков - ВРАТАР, 21 Ангел Генчев, 9 Атанас Чернев, 10 Бисер  Бонев, 5 Георги Господинов

Монтана: 12 Богомил Горанов - ВРАТАР,16 Кристиян Младенов, 3 Антоан Димитров, 19 Бисер Ангелов, 6 Валерио Валериев, 2 Георги Миланов, 9 Веселин Борисов, 22 Емил Каменов, 10 Алекс Тодоров - КАПИТАН, 15 Ангел Иванов, 21 Ивайло Апостолов
Резерви: 1 Трифон Соколов - ВРАТАР, 11 Владимир Мичов, 14 Марти Дойнов, 17 Рослав Найденов, 8 Теодор Петков, 18 Цветизар Симеонов