Ботев (Враца) спря серията си от три поредни мача без победа, след като в мач от 14 кръг се наложи с 2:1 над Черно море в Монтана. Победното попадение за врачани беше дело на Валери Божинов, който не се беше разписвал от 14 октомври. За бившия национал това е трети гол от началото на сезона.

Първото полувреме не предложи опасности пред двете врати и нулевото равенство след него беше справедлив резултат. Втората част започна с претенции на Ботев за дузпа заради игра с ръка на Стефан Станчев, но съдията Станислав Тодоров не отсъди наказателен удар. След това вратарят на врачани Красимир Костов в една атака отрази удари на Георги Божилов и Радослав Василев.

В 61-ата минута капитанът Юлиан Ненов даде аванс на домакините, след като на много добра позиция получи топката от Емил Стоев. Четири минути по-късно Божинов удвои. Той беше точен с глава, след като с плонж засече центриране на Ненов.

Шест минути след попадението на Божинов и Черно море стигна до гол. Негов автор стана резервата Жоржиньо, който завърши с точен удар хубав извеждащ пас на Васил Панайотов.

С тази победа Ботев (Враца) събра актив от 15 точки и излезе на десето място в класирането, на една пред Дунав. Черно море временно е седми с 18 точки.

БОТЕВ (ВРАЦА) – ЧЕРНО МОРЕ 2:1
1:0 Юлиан Ненов (60), 2:0 Валери Божинов (64), 2:1 Жоржиньо (71)

Ботев (Враца): 33.Красимир Костов, 11.Андреас Васев, 86.Валери Божинов  (90+3-7.Георги Вълчев), 37.Венцислав Керчев, 14.Даниел Генов, 6.Даниел Гаджев, 71.Емил Стоев, 88.Йордан Апостолов, 20.Костадин Гаджалов , 26.Мариян Иванов, 94.Юлиан Ненов  (86-10.Петър Атанасов)
Резерви: 34.Николай Банков, 58.Атанас Фиданин, 30.Валери Домовчийски, 7.Георги Вълчев, 19.Ивайло Михайлов, 10.Петър Атанасов, 18.Илия Миланов
Треньор: Сашо Ангелов

Черно море: 88.Благой Макенджиев, 5.Стефан Станчев , 33.Мирослав Енчев, 70.Пламен Димов , 41.Юго Кононго, 18.Атанас Зехиров (65-38.Аристоте Ндонгала), 71.Васил Панайотов , 14.Георги Божилов (79-21.Георги Илиев), 7.Патрик Андраде , 90.Мартин Минчев, 10.Радослав Василев (67-11.Жоржиньо )
Резерви: 25.Иван Дюлгеров, 11.Жоржиньо, 16.Петър Витанов, 21.Георги Илиев, 38.Аристоте Ндонгала, 4.Виктор Генев, 99.Дани Кики
Треньор: Илиан Илиев