България допусна втора загуба на Европейските квалификации за юноши до 17 години. Водени от Марчо Дафчев "лъвовете" загубиха с 1:2 от Австрия и по този начин загубиха шансове за класиране напред.

Австрийците бяха по-активният тим и откриха резултата в 13-ата минута чрез Радулович. Само 4 минути след старта на второто полувреме Краси Панчев изравни резултата, връщайки надеждите на българите.

Равният резултат също устройваше в някаква степен България, но надеждите на "трикольорите" бяха убити в 83-ата минута, когато Колер донесе победата на Австрия. На 30-ти октомври на България предстои протоколен мач с Малта.

1' НАЧАЛО НА МАЧА

3' Йозеф Прос стреля към вратата на България, но ударът му е блокиран.

5' Фаул за България след нарушение срещу Краси Панчев, но след неговото изпълнение не се случи нищо опасно пред вратата на австрийците.

7' В първите минути играта е накъсана, а главният съдия Доналд Робъртсън от Шотландия отсъди няколко нарушения.

9' Добра възможност за австрийците, но Юсуф Демир пропусна от чиста позиция.

11' Невероятен пропуск на Австрия! Йозеф Прос можеше да открие резултата, но от отлично положение пропусна.

12' Жълт картон за Мартин Русев.

13' 1:0 за Австрия! Натискът на австрийците даде нужния ефект, а попадението реализира Радулович.

15' Иво Христов шутира към вратата на Австрия, ударът му е блокиран и топката излезе в корнер. След центрирането на Слави Шопов не последва нищо опасно.

21' Йозеф Прос за пореден път отправя опасен удар към вратата на "лъвовете", Вуцов спасява.

22' Юсуф Демир стреля неточно от свободен удар към вратата на България.

30' Слави Шопов центрира от корнер, Иво Христов се пребори за топката и стреля, стражът на Австрия спасява.

31' В ответната атака Йозеф Прос имаше възможност да удвои аванса на тима си, но Светльо Вуцов се намеси добре и спаси.

33' Австрийците получиха право да изпълнят два фаула в половината на "лъвовете", но от тях не произлезе нещо сериозно.

36' Нов прекрасен шанс за Австрия! Дениз Пехливан бе изтърван от отбраната на България и стреля, а Светослав Вуцов се намеси решително и предоврати втори гол.

38' В последните минути тимът на Австрия се активизира и натисна сериозно "трикольорите".

43' Демир шутира към вратата на България, ударът му е блокиран.

44' Голмайсторът Радулович бе близо до втория си гол, но Светослав Вуцов отрази шута.

45' КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ.

46' НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ. Без промени в двата състава.

47' Мартин Петков пробва удар, който минава покрай целта.

48' Радулович стреля към вратата на България, Вуцов избива.

49' ГООООООООООООЛ ЗА БЪЛГАРИЯ! ИВО ХРИСТОВ ПУСНА ОТЛИЧЕН ПАС КЪМ КРАСИ ПАНЧЕВ, А ТАЛАНТЪТ НА СЛАВИЯ ПРОНИЗА ВРАТАРЯ НА АВСТРИЯ!

52' Корнер за "лъвовете", Слави Шопов центрира, но никой от българския тим не игра с топката.

55' След гола на "трикольорите" играта е накъсана и е изпълнена с множество нарушения.

60' Радулович стреля към вратата на България, топката рикошира в защитник и излезе в корнер.

61' След корнера не последва нищо опасно пред вратата на "лъвовете".

66' Първа смяна в състава на България. Георги Трифонов е заменен от Кристиян Тасков.

69' Смяна и в тима на Австрия. Полстер влиза на мястото на Пехливан.

71' Удар на Радулович минава в опасна близост от вратата на България.

77' В последните минути не се случва нищо съществено и положенията липсват.

80' Втора смяна в състава на Австрия. Зимерман заменя Прос.

82' Марчо Дафчев също извършва втора промяна в състава. Иво Казаков влиза на мястото на Слави Шопов.

83' Гол за Австрия. Радулович центрира към Колер, който извежда австрийците напред.

85' Австрийците бяха близо до това да решат всичко в мача. Зимерман стреля, Вуцов изби и Колер направи добавка, но ударът му бе неточен.

89' Последна смяна в състава на Австрия. Здичунец заменя героя за австрийците Радулович, който се отчете с гол и асистенция.

90' 4 минути продължение.

90+3' Австрийците изпълниха серия от корнери пред вратата на България.

90+4' КРАЙ НА МАЧА.

-----------------------------------------------------------------------------------

В стартовия състав на България U17 личат имената на пет "канарчета". В сравнение с първия мач наставникът Марчо Дафчев прави три промени. Първата е доста интересна, като на вратата вместо титулярният страж Милко Баданов започва вратарят на Септември Светослав Вуцов.

В защита промяна няма, като в сърцето на отбраната ще действа сработеното дуо Станислав Работов - Християн Петров. По двата бека ще са Богдан Костов и Венци Богданов.

Пред защитата стартира Мартин Русев, а в средата на терена започват Мартин Петков и Станислав Шопов, който е с капитанската лента. Втората промяна е свързана с левия фланг, където от първата минута започва талантът на Славия Краси Панчев.

По десния фланг ще действа "синият" играч Иво Христов, а нападението на българите ще бъде водено от "жълто-черния" таран Георги Трифонов. Вторият мач от групата днес, който противопоставя Малта и Словения, стартира в 16:00ч.