България  започна със загуба участието си на Европейските квалификации за юношите до 17 години. В първия си мач от турнира "лъвоете" допуснаха поражение с 0:1 от домакините от Словения.

Словенците диктуваха случващото се на терена през по голяма част от игровото време, като само изключителните изяви на стража Милко Баданов ги лишиха от попадение. Пропуски за "трикольорите" направиха Мартин Петков и Слави Шопов. За съжаление в 87' домакините реализираха попадение, което бе дело на Ваня Банич. В последната минута на редовното време "лъвовете" имаха отлична възможност да стигнат до точката, но Боби Костов от Левски пропусна от чиста позиция.

В мача взеха участие 6 играчи на Ботев Пловдив, като 5 от тях бяха титуляри (Милко Баданов, Станислав Работов, Мартин Русев, Станислав Шопов-капитан и  Венцислав Богданов), а един се появи в 83' като резерва (Георги Трифонов).

След три дни водените от Марчо Дафчев национали се изправят в мач на живот и смърт срещу тима на Австрия, който е считан за фаворит.

България U17 – Словения U17 0:1 (0:0)

0:1 Панич (87)

България U17: Милко Баданов, Станислав Работов, Християн Петров, Мартин Русев, Ивайло Христов, Мартин Петков (83- Георги Трифонов), Станислав Шопов-капитан, Венцислав Богданов, Богдан Костов, Емил Ценов (25- Александър Виденов), Кристиан Тасков (69- Красимир Панчев );

Селекционер: Марчо Дафчев

Словения U17: Лебан, Зайшек, Дайчман, Печник, Златков, Вукович (85-Жур), Майцен, Шешко (46-Панич), Печар-капитан (90-Сойер), Флакус Босили (79-Випотник), Славичек;

Селекционер: Игор Бенедейчич;