Спартак постигна 8-ма победа в първенството на набор 2006. Гладиаторите победиха с 3:0 тима а Родопа. Първото полувреме бе белязано от тотален превес на домакините. Гладиаторите играха мобилизирано и с познатия си хъс и устрем в атака. След красиви отигравяния паднаха и първите две попадения, дело на Никола Дишкелов и Христо Христозов.

През второто полувреме двубоят загуби динамичност, а играта се разпокъсваше все повече. Домакините играха разумно, като не пропускаха възможност да щурмуват и да преследват по-категоричен резултат. Третият гол в тяхна полза дойде след изпълнение на статичен удар, при който Иво Мерджанов майсторски, с топовен удар порази вратата на смолянчани. В следващия кръг футболистите на ПФК "Спартак 1947", набор 2006, почиват.  Към момента са еднолични лидери в първенството за своя набор с пълен актив точки и голова разлика 45:2!