Ботев разгроми Септември с 4:1 в дербито на 7-ия кръг на Елитната гупа до 17 години. Двубоят се игра на базата в село Герман.

Срещата стартира с повече контрол на топката за "канарчетата". Това обаче не им носеше особени девиденти в преден план. Септември разчиташе на контраатаки, като при една от тях отбелязаха гол, но той бе отменен заради засада. В 31' "жълчто-черните" имаха добра възможност за гол, след като Георги Трифонов изведе сам срещу вратаря Петър Итов с едно докосване, но стражът на столичани пръв стигна до топката и дори получи удар в носа, от офанзивния играч на Ботев. Малко преди края на частта Трифонов засече с глава центриране отляво, но ударът му бе слаб и не застраши вратаря Вуцов.

Втората част започна с "гол от съблекалнята" за Септември. Мартин Тодоров проби отляво, навлезе към центъра и с много добре насочен изстрел заби топката в далечния ъгъл на Баданов - 1:0. Радостта на столичани обаче бе кратка. В 50' бранителят на домакините Мирослав Делков бе изгонен след фаул в близост до наказателното поле. При последвалото изпълнение на Иво Казаков стражът Вуцов изпусна топката, а Венци Богданов успя да направи добавка и да изравни - 1:1. Само шест минути по-късно обратът за Ботев бе пълен. След подаване от корнер на близка дистанция към  Слави Шопов, десетка залъга двама играчи на Септември и със силен удар в горния десен ъгъл реализира за 1:2.  Последваха няколко опасни атаки на "жълто-черните", в които вратарят на столичани Станислав Вуцов успя да парира три удара от пет метра в рамките на две минути, като пропуски направиха Итов, Трифонов и Казаков. Все пак в 71'  Ботев стигна до трети гол. Шопов проби отдясно, навлезе към центъра и с удар в близкия ъгъл отбеляза второто си попадение - 1:3.  Три минути по-късно Иво Казаков довърши противника, засичайки топката след подаване отдясно - 1:4. До края на двубоя Септември опита да намали резултата и се втурна напред, но до друго попадение не се стигна. Две минути преди края Казаков и Чернев пропуснаха да отбележат пети гол за Ботев след удари от наказателното поле.

По този начин Ботев е единственият тим в шампионата без грешна стъпка - 7 победи в 7 мача.

Септември: 21 Светослав Вуцов - ВРАТАР, 2 Петър Иванов, 3 Мирослав Делков, 4 Преслав Папарков, 19 Георги Доканин, 22 Никола Неделчев, 8 Александър Виденов, 9 Мартин Тодоров, 14 Николай Стойчев, 16 Васил Бакалов, 17 Кристиан Тасков - КАПИТАН
Резерви: 1 Константин Костадинов - ВРАТАР, 25 Петър  Янакиев, 6 Георги  Манолиу, 18 Валери Попов, 11 Ивайло Лилов, 13 Симеон Александров

Ботев: 84 Милко Баданов - ВРАТАР, 16 Мерт Салимехмед, 9 Атанас Чернев, 13 Венцислав Богданов, 5 Георги Господинов, 6 Мартин Русев, 7 Петър Итов, 3 Станислав Работов, 10 Станислав Шопов - КАПИТАН, 11 Иво Казаков, 18 Георги Трифонов
Резерви: 1 Мартин Панев - ВРАТАР, 17 Атанас Стоименов, 19 Томислав Георгиев, 21 Ангел Генчев, 14 Никола Райчев, 4 Петър Шилев, 8 Стефан Попов