Отборът на “Марица” постигна убедителна победа с 1:4 при гостуването си на “Палас” (Рудозем) в мач от 3 кръг на първенството при ЮНОШИ СТАРША ВЪЗРАСТ (2000/2001). Двубоят се игра в петък следобяд в Рудозем, а “жълто-сините” показаха добра игра и заслужено победиха. Стоян Пидев откри резултата в 11-та минута. През първата част маричани имаха още няколко положения, а и на два пъти гредите помагаха на тима от Рудозем. През втората част, противно на логиката, в 55-та минута домакините изравниха. Това още повече мотивира момчетата на треньора Красимир Иванов и само 5 минути по-късно Петър Сърбов отново даде преднина на пловдивчани. Атанас Павлов в 74-та минута доведе нещата до 1:3, а Мартин Манев оформи крайния резултат в 81-та минута. Манев бележи за старшата на “Марица” във втори пореден двубой, въпреки че е по-малък от своите съотборници. Така “Марица” вече има 6 точки в актива си, а в следващия кръг “жълто-сините” посрещата отбора на АФК “Хасково”. По програма двубоят е на 11 октомври от 16 часа.

В изтеглен мач от 4 кръг в първенството на МЕЖДУОБЛАСТНА ГРУПА - ДЕЦА "А" (2004/2005) отборът на “Марица” загуби минимално, с 0:1, от гостуващия “Ботев”. Срещата се игра в петък следобяд на стадион “Марица”. Гостите откриха още в първите минути на мача, чрез Димитър Петров. До неговия край маричани се опитаха да променят негативния за тях резултат, но нямаха шанс и в крайна сметка загубиха. Загубата е първа за състава на Александър Николов, но въпреки това отборът остава в челото на класирането с 9 точки. В следващия кръг “Марица” гостува на “Векта”, а по програма двубоят е на 13 октомври от 10:30 часа. "Ботев" също има 9 точки, в следващия кръг тимът домакинства на "Спартак-1947". И този мач е на 13 октомври, но от 12 часа.