Григор Димитров стартира участието си на турнира в Пекин с безапелционна победа с 2:0 (7:5; 6:3)  сета в мач срещу Тенис Сандгрен. Както вече стана ясно, първата ни ракета трябваше да спори с друг американец - Райън Харисън, който обаче отпадна поради контузия и бе заменен от сънародника си, заемащ 59-ото място в световната ранглиста.

Първият сет се разви доста странно. Димитров поведе за 25 минути на корта с 5:2, но след това допусна изключителен спад. Сандгрен успя да спечели три поредни гейма на нула, връщайки пробива - 5:5. Въпреки доброто си представяне Сандгрен трепна, когато трябваше да спечели гейма си за влизане в тайбрек и Гришо решително проби - 7:5 за 50 минути на корта. След почивката Димитров продължи серията си и проби за 2:0, след което нямаше повече трудности.

Това бе първи мач между Димитров и Сандгрен.

В следващият двубой Григор ще се изправи срещу Душан Лайович, който в първи кръг елиминира Вашек Поспишил.