Берое U15 записа първа победа в Елитната група за сезон 2018/19!Момчетата на наставника Радостин Александров се наложиха с 5:2 над Ботев (Враца) като домакин. По два гола за успеха реализираха Красимир Тодоров и Монир Ал Бадарин, един гол добави Ибрям Хабил. "Зелено-белите" можеха да стигнат и до още по-убедителна победа, но направиха серия от пропуски, особено през второто полувреме. Двубоят от трибуните на спортна база "Берое" изгледа целият щаб на първия тим начело с наставника Александър Томаш.

Срещата не започна по най-добрия начин за Берое след като въпреки териториалното предимство, съперникът първи откри резултата. Гостите се възползваха от неразбирателство в отбраната на старозагорци и отбелязаха за 0:1. На играчите на Берое обаче бяха необходими едва 10 минути, за да постигнат пълния обрат след две попадения на Красимир Тодоров, който се разписа в 15-та и 33-та минути. До края на полувремето падна още едно попадение във вратата на Ботев и двата тима се оттеглиха при 3:1.

След паузата старозагорци отбелязаха още две попадения чрез Монир Ал Бадарин и допуснаха едно в собствената си врата.
Следващата седмица Берое гостува на Верея в мач от третия кръг.

източник: Фейсбук на ДЮШ Берое