Юношеският национален отбор на България до 17 години завърши лагера си в Германия с равенство. Преди минути момчетата на Марчо Дафчев завършиха 2:2 със силния тим на Вестфалия, научи Glas.BG.

"Трикольорите" имаха много тежка задача в двубоя, тъй като изоставаха с два гола до почивката. Първото попадение за немците дойде след центриране от корнер, а при второто останаха много сериозни съмнения за засада.

Между двата гола на Вестфалия юношата на Левски Богдан Костов се отчете с мощен удар от 30 метра, изваден със сетни усилия от вратаря. През втората част "трикольорите" стигнаха до равенството.

В 50-ата минута на срещата защитник на немския тим се опита да върне към вратаря си, но Георги Трифонов от Ботев Пловдив пресече подаването и останал сам срещу стража вкара за 1:2. Малко по-късно Иво Казаков пусна към Мартин Петков, а талантливият нападател на Левски със силен удар матира вратаря за крайното 2:2.

В петъчния ден националите се прибират от лагера си в Германия. Момчетата на Марчо Дафчев дават доста обнадеждаващи знаци преди предстоящите през октомври европейски квалификации.