Оборите на Локомотив Пловдив и Левски завършиха 1:1 в мач от първия кръг в Елитаната до 17 години, предаде репортер на Glas.bg. Среща се проведе на изкуствения терен на Лаута и бе изгледана от Даниел Боримиров.

Двубоят започна с възможност за момчетата на Кириякос Георгиу, които изпуснаха да открият в 9’.След центриране от корнер Петър Петров засече от близка дистанция с глава, но стражът на гостите показа добър рефлекс и отрази. В 20’ Левски не сгреши открилата се пред тях възможност и поведе. Точен за столичани бе Мартин Петков. До края на частта и двата тима пробваха изстрели от средна дистанция, но те не намираха целта.

След паузата играта бе равностойна в началните минути, като липсваха опасни ситуации. В 84’ Локомотив спечели наказателен удар, след като Атанас Табаков бе повален в наказателното поле на “сините”. Зад топката застана капитанът на “черно-белите” Илия Смилянов и не сбърка -1:1. В този момент треньорът на Левски Борислав Кьосев не сдържа емоциите си и бе изпратен на трибуните от главния съдия Боян Славков. В оставащи минути до края столичани потърсиха втори гол, но до такъв не се стигна.

ПФК Локомотив Пд U17: 1 Кристиан Томов - ВРАТАР 3 Христо Русков 4 Ставри Юмерски 5 Петър Петров 7 Ангел Табаков 10 Илия Смилянов - КАПИТАН 11 Даниел Димитров 13 Атанас Манов 17 Янко Неданов 18 Янис Дерменджиев 29 Николай Борисов; Резерви: 91 Мирослав Пейчев - ВРАТАР 69 Божидар Зелямов 99 Иван Колев 21 Калоян Пехливанов 71 Димитър Казаков 14 Георги Мавродиев 86 Йоан Русенов

ПФК Левски U17: 1 Петър Петров - ВРАТАР 2 Симоне Игнатов 3 Костадин Илиев 13 Добрин Денев 17 Владимир Сиромахов 4 Радослав Гайдев 14 Стефан Стефанов 7 Тодор Найдин 11 Мартин Петков 10 Ивайло Христов - КАПИТАН 15 Богдан Костов; Резерви: 12 Иван Топалов - ВРАТАР 22 Георги Найденов 23 Иво Иванов 8 Ивайло Иванов 16 Стоян Сотиров 9 Александър Мицев