Ботев Пловдив постигна победа с 1:0 над Берое в първия кръг на Елитната до 17 години. Канарчетата с наложиха минимално с гол на Иво Казаков, който бе пратен от тима до 19 години специално за тази среща. Още във 2-ата минута Петър Итов се озова на добра позиция в наказателното поле и стреля, но стражът изби в корнер. 3 минути по-късно Иво Казаков се извиси над всички в наказателното поле и засече с глава, а кълбото мина на сантиметри от страничния стълб. В 12-ата минута Томислав Георгиев сбърка при изнасяне на топката и нападател в "зелено" напредна и стреля, а Милко Баданов внимаваше и отрази удара. В 22-ата минута Иво Казаков отправи опасен удар от средна дистанция, минал на метър от целта. В 25-ата минута "жълто-черните" стигнаха до отлична ситуация за гол, след като Атанас Стоименов проби по десния фланг и извади към Иво Казаков, който от 10 метра стреля слабо по земя.

2 минути по-късно Петър Итов получи отличен извеждащ пас и след като навлезе в наказателното поле залъга защитник и стреля, топката се отклони от тялото на бранител и мина в непосредствена близост до страничната греда. След почивката "канарчетата" продължиха да са далеч по-активният отбор и да имат сериозно териториално превъзходство. В 47-ата минута Ангел Генчев стреля от трудна позиция и въпреки това отправи опасен удар, който профуча покрай десния стълб на вратата на "заралии".

В 51-ата минута Иво Казаков изпълни директно свободен удар, но стражът на гостите, който изигра много силен мач, изби влизащата във вратата топка. Логичното се случи след по-малко от 120 секунди, когато Иво Казаков получи по десния фланг и с мощен удар от 15-16 метра прониза вратаря за 1:0. В следващите минути головите положения пред двете врати липсваха, като играта се водеше предимно в половината на гостите. В 84-ата минута Томислав Георгиев бе близо до това да отбележи фантастичен гол, след като овладя избита от защитата на Берое топка и стреля красиво от въздуха, а кълбото прелетя на сантиметри над напречната греда.

ОЧАКВАЙТЕ ВИДЕО РЕПОРТАЖ.

ПФК Ботев Пд U17: 23 Милко Баданов – ВРАТАР, 13 Венцислав Богданов (Никола Райчев), 19 Томислав Георгиев, 9 Атанас Чернев, 5 Георги Господинов, 6 Мартин Русев – КАПИТАН, 7 Петър Итов, 16 Мерт Салимехмед, 21 Ангел Генчев (Ивайло Кръсев), 17 Атанас Стоименов (Стефан Попов), 10 Иво Казаков (Мартин Иванов).

ПФК Берое U17: 12 Радостин Георгиев – ВРАТАР,2 Иво Димитров, 5 Виктор Ангелов – КАПИТАН, 3 Михаил Стоянов
71 Атанас Йорданов, 9 Георги Маджаров, 11 Божидар Пенчев, 77 Филип Христов, 91 Христо Христов, 10 Никола Маринов, 19 Севастиан Георгиев; Резерви:, 22 Петър Рахнев – ВРАТАР, 24 Стив Касабов, 27 Пламен Крислов, 28 Димитър Митев, 99 Кръстьо Христов 7 Тон Николов