Националният отбор на България по волейбол при мъжете победи олимпийския шампион от Рио 2016 година Бразилия с 3:2 гейма в мач от Лигата на нациите, който се игра във Варна.

Волейболистите “Селесао” допуснаха безпрецедентна трета поредна загуба на турнира във Варна и общо четвърта от началото на турнира.

Това пък е втори пореден успех и общо пети за нашите национали в турнира, които в събота победиха и Канада с 3:0 гейма.

Най-резултатен за „лъвовете“ бе Валентин Братоев с 14 точки (1 блокада, 1 ас), 12 добави Светослав Гоцев (3 блокади). По 11 точки записаха Розалин Пенчев (1 блокада) и капитанът Виктор Йосифов (3 блокади, 1 ас). За бразилския тим Уолъс де Соуса бе над всички с 22 точки, Маурисио Борхес приключи с 12 точки (5 блокади, 1 ас).

Така България продължава да заема 12-та позиция в класирането с 14 точки (5 победи, 7 загуби), „селесао“ са четвърти с 24 точки (8 успеха, 4 поражения).

Тази седмица националите ни поемат към ново предизвикателство – турнира от група 19 в Техеран (Иран), където ще имат за съперници домакините, Германия и Южна Корея.

За мачовете в Иран селекционерът Пламен Константинов направи четири смени, като две от тях са принудителни. На мястото на контузените Георги Братоев и Тодор Скримов, ще пътуват Добромир Димитров и Димитър Маринков. От смеките на треньора за Техеран отпада и капитанът на тима Виктор Йосифов. Той ще бъде заменен от младия централен блокировач Илия Петков. Либерото Теодор Салпаров пък ще отстъпи мястото си на Петър Каракашев.