Отборът на „Берое“ до 17 г. завърши сезона с победа, след като днес се наложи с 2:1 над „Левски-Раковски“ в последен кръг на Елитната група. Мометата на Тодор Станев заслужиха победата със страхотен хъс и много по-добра игра от своя противник.

„Берое“ излезе напред в резултата в 20-та минута чрез Христо Иванов, който бе изведен зад гърба на отбраната и елегантно прехвърли стража на гостите. Шест минути след това домакините останаха с човек по-малко. Пламен Пенев бе изгонен с директен червен картон, а Алекса Миков се разписа с директен удар от прекия свободен удар – 1:1. В самия край на първата част отново Христо Иванов изведе „зелените“ напред, след като прати топката в мрежата с удар от въздуха.

През втората част двата тима имаха своите възможности, но нов гол така и не падна.

По този начин „Берое“ до 17 г. остана на шесто място в крайното класиране на Елитната група с актив от 48 т.