Гришо Димитров постигна една от най-драматичните победи в кариерата си. Григор надви с 3:2 сета Джаред Доналдсън (САЩ). Мачът от втория кръг на Ролан Гарос се превърна в драматичен спор на най-високо ниво!

6:7 (2), 6:4, 4:6, 6:4, 10:8 в отделните части!

Двубоят продължи над 4 часа. Неприятен старт на мача за Гришо, поредица от двойни грешки и ранен пробив за Доналдсън.

Последва гейм на нула за Джаред - 2:0 в негова полза. Подаване на 30 за Димитров - 1:2. Брейк на 15 за Григор - 2:2. Сервис-гейм на нула за Гришо - 3:2.

Зададе се маратонско подаване на Доналдсън, сервиращият успя да отрази 3 възможности за пробив и изравни резултата - 3:3. Гейм на 30 за Димитров - 4:3. Сервис-гейм в полза на Джаред - 4:4. Брейк на 15 и Доналдсън поведе с 5:4.

Битката на корта е жестока, маратонски сервис-гейм на Джаред, редица обрати и Димитров съумя да пробие - 5:5.

Подаване на 15 за Гришо - 6:5. Сервис-гейм на 30 за Доналдсън - 6:6.

В тайбрека американецът осъществи мини-пробив за 3:1 точки в негова полза. Още един мини-брейк и 4:1. Джаред разви преднината си и взе дългия гейм след 7:2 точки.

Подаване на 15 за Доналдсън в началото на втория сет. Експресен гейм за Гришо и 1:1. Още един сервис-гейм на 15 за Джаред - 2:1 за съперника на Григор. Гейм на 30 за Димитров - 2:2.

Пробив на 40 за Гришо - 3:2 за хасковлията. Подаване на 15 и 4:2 за Григор. Димитров задържа аванса си и спечели частта с 6:4.

Без брейкове до първата почивка в сет номер 3. Доналдсън поведе с 2:1 гейма. Гришо успя да отрази 2 възможности за пробив в следващия гейм и изравни резултата - 2:2. Подаване на 30 за Джаред и 3:2 гейма за него. Серията от геймове за сервиращите продължи - 3:3, 4:3, 4:4, 5:4.

Зададе се тежък гейм за Димитров, Доналдсън проби на 15 и затвори частта с 6:4. Резултатът в сетовете стана 2:1 за опонента на Гришо.

Сервис-гейм на нула за Джаред в началото на четвъртата част. Григор отвърна с почти безпроблемно подаване - 1:1. Последва маратонски гейм, в който след редица обрати Димитров осъществи брейк, повеждайки с 2:1. Сервис-гейм на 30 за Гришо, преднината е затвърдена - 3:1.

Оформи се поредица от геймове за подаващите, а при резултат 4:3 за Димитров, Джаред Доналдсън поиска медицински таймаут. След кратко прекъсване, играта бе подновена, сервис-гейм за Григор и 5:3. Подаване на 30 за Джаред - пасивът му стана 4:5.

Гришо сервира за частта - 15:0, 30:0, 40:0, 40:15, точка, гейм. 2:2 сета!

Подаване на 30 за Доналдсън на старта на сет номер 5. Сервис-гейм на 30 и за Димитров - 1:1. Гейм на 15 за съперника на Григор - 2:1 за състезателя от САЩ. Сервис-гейм на 15 за Гришо - 2:2. Подаване на 0 за Джаред Доналдсън и 3:2 в негова полза.

Гейм на нула и за Григор - 3:3. Още един сервис-гейм на 0 - Доналдсън, поведе с 4:3. Маратонски гейм в полза на Димитров - 4:4.

"Григор, Григор, Григор", бурни възгласи озариха корта.

Сервис-гейм на нула за Джаред - 5:4. Доналдсън също получава сериозна подкрепа от публиката.

Димитров подава за оставане в мача, гейм на 15 за Гришо и 5:5. Сравнително бърз гейм и за Доналдсън, Джаред дръпна с 6:5.

Ключов сервис-гейм на Григор - 0:15, 0:30, 15:30 (ас), 30:30, 40:30, точка и гейм - 6:6.

По правилник в решаващия пети сет на Ролан Гарос не се играе тайбрек!

Подаване на 30 за Доналдсън, опонентът на Гришо използва и триково отиграване при изпълнение на сервис в една от ситуациите - 7:6. Джаред отново желае медицинска помощ, кратка интервенция и подновяване на спора.

Отново изключително важен сервис-гейм на Григор. Гришо подава за оставане в двубоя, почти безпроблемен гейм за Димитров и 7:7.

Убедителен пробив за Гришо - 8:7 за Димитров.

Григор сервира за срещата. Брейк на 15 за Доналдсън - 8:8. Епичната битка продължава.

Пробив на 15 за Димитров - 9:8 в негова полза. Джаред очевидно изпитва физически затруднения. Бърз гейм подаване за Гришо - 10:8 в частта. 3:2 сета за Григор.

Американецът е под номер 57 в тенис-ранглистата. Родният спортист ще премери сили в третия кръг с Фернандо Вердаско (Испания). На старта на турнира Григор победи с 3:0 сета египтянина Мохамед Сафуат.

Досега Гришо никога не е достигал 1/8-финална фаза на Ролан Гарос при мъжете. Един успех го дели от лично върхово постижение на Откритото първенство на Франция. На осминафиналите пък е възможен сблъсък с големия шампион Новак Джокович.